reklama

reklama

Richard Gasperotti představuje ,ZAM 5

Richard Gasperotti pøedstavuje ,ZAM 5Richard Gasperotti, alias Gaspi, je člověk, který se nenudí a nudit ani neumí. Mnozí z vás jistě znáte jeho projekt cestovatelských freeridových videí Zam, který se nám brzy opět připomene pátým dílem, jehož cílem se tentokrát stal Taiwan.

(text a foto: RedBull.com)
Na oslavu pátého výročí byla pro Zam5 vybrána země, kde vzniká největší část celosvětové produkce horských kol. Onou zemí je Taiwan. Zatímco pro silniční cyklisty je ostrov ráj, majitelů horských kol zde najdete minimum. K čemu by jim také horská kola byla? Všude je jen džungle a strmé skály. Od doby, kdy byla kvůli sesuvům půdy výrazně omezena těžba dřeva ve vnitrozemí, dřevařské firmy přestaly udržovat traily, a tak prakticky není kudy jezdit. Vedle toho jsou v lesích pavouci, hadi, mlha, déšť, vedro… Ale potenciál tu je!

„Hory stoupají od moře až téměř do čtyř tisíc a my si řekli, že všechno změníme, protože Tchaj-wan má co ukázat. Těšte se na další posunutí hranic. Tam, kde ostatní tvrdí, že to nejde, přijede parta Zam!

ZAM Tým:
Gaspi – rider
Adam Maršál – reportér a fotograf
Marty Smolík – kameraman
Lukáš Jusko – řidič a koordinátor
Toyota Innova – auto

Video teaser nelze vložit, přesměrujeme vás tedy na web RedBull.com

Richard Gasperotti pøedstavuje ,ZAM 5

Historie projektu ZAM

Zam1 – Mongolsko – 2012
Zam2 – Nové Mexiko – 2013 (druh díl)
FourWheels – 2014
Zam3 – Česká repblika, 2014
Zam4 – Sardinie – 2015

Richard Gasperotti pøedstavuje ,ZAM 5

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)