reklama

reklama

Pondělní videonálož #13_2016 (v úterý…)

Pondelni-videonaloz-13-2016Včera bylo Velikonoční pondělí, tak asi chápete, proč byla „Pondělní videonálož“ tentokrát o den odložena. Jak jste ostatně trávili vaše sváteční dny? Přišlo mi, že snad všichni někde kopou. Kolega Zed čistil stezky v lese za barákem, brigáda proběhla na Trutnovských trailech i v Rychlebech… A já? Já jsem kopal záhonky a sázel maliny a ostružiny!

Nestěžuji si, jen mi to přišlo vtipné, když jsem viděl všechny ty fotky s motykami a krumpáči a podíval se na své vlastní mozoly na rukou…

Testujeme na BikeAndRide.cz / Svet-Cyklistiky.cz

Sorry, těch testů co jsem už slíbil a zatím stále nedokončil… Nebudu vás proto zásobovat dalšími sliby, jen vás zkusím navnadit a sebe popohnat konstatováním, že jsem přes velikonoční svátky pohnul s pár texty a rád bych na vás všechny ty testy začal konečně postupně sypat. Ostatně všechna kola jsem vrátil, těsně před veletrhem For Bikes mi stejně nikdo nic nepůjčí a po For Bikes zase začne kolotoč fetivalů a testovacích akcí, takže to bude s testbiky pro novináře dost na štíru.

Naštěstí máme své redakční stroje, nabrali jsme si něco testovacího vybavení (helmy a tretry), takže jezdit bude jistě na čem. K tomu se pokusím sehnat na svezení pár lahůdek, co se na veřejné akce obvykle neposílají, proto doufám, že ani duben nebude co do množství recenzí jalový. A kdyby se náhodou nedostávalo novinek na praktické zkoušení, sedneme na vlastní biky a vyrazíme objevovat krásy Česka, nové lokality a tak vůbec.

FASTFOKUS – SHOWREEL 2016

Toto multisportovní, multitematické výrazně grafické a emoční video bylo poskládáno jako pocta nedávno zesnulému jezdci – Kelly McGarry –, který z našeho světa odešel tak náhle a tak mladý… Osud si prostě nevybírá!

Trails That Drop Jaws Under Switzerland’s Most Iconic Peak – Singletrack Switzerland Zermatt

U tohoto videa, kde to vypadá, že si někdo spletl kolonku „titulek“ s „popisem“, se staneme součástí výpravy dvou Američanů zastupujících Teton Gravity Research Mountain Bike Project, kteří byli pozváni, aby objevili krásy Švýcarských Alp, konkrétně oblasti Zermatt.

CHASING SUMMER – Bali 2016

Na Bali se normálně jezdí, aby se zde člověk válel u moře, chytal slunce, maximálně se proháněl na prkně a projížděl se po okolí na vypůjčeném skútru. I toto jistě stihnul Geoff Gulevich, k tomu si ale užil i dost času na úžasných místech se svým kolem spolu se svým kamarádem a průvodcem, kterým je Pierre-Édouard Ferry.

Moutain Bike Spot Check | Alpe di Siusi, South Tyrol

Léto se pomaličku blíží, tedy vlastně sotva začalo jaro! Ale co, alpská střediska se pomalu přestávají zaměřovat na lyžaře a snaží se navnadit bikery… Nechme se tedy pozvat do Dolomit – Alpe di Siusi. Více o tomto místě v článku na enduro-mtb.com

OMAN Dusty Days

Nyní z výrazně jiného soudku, ze soudku totální bikové exotiky! Napadlo by vás vyrazit s kolem do dálného Ománu? Místy to tam vypadá jako krajina v Utahu, jen ta kultura, architektura a hustota osídlení jsou někde jinde…

Vincent Pernin – Home lap to test my META AM V4

Solidní „domácí“ AM diktát s podtitulem: „Je to pokaždé paráda, když máte novou hračku!“

RIDING PUERTO INCA WITH SANTA CRUZ | HOMEMADE INTU STYLE

Hned vzápětí tu máme další exotiku, doslova z druhého konce světa. Přesvědčte se sami, jaké bikování lze zažít v dalekém Peru.

MBWales.com: Destination Wales, Cyrchfan Cymru in 4k

Z nekonečných dálav se vraťme na „starý kontinent“, či přesněji do „výsostných vod“ Spojeného království Velké Británie, konkrétně do Walesu. To už je lokalita, kam se dá v létě s partou celkem pohodlně vyrazit… Zde je pár tipů na konkrétní destinace.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**BONUS**

Kamloops – I am Ok !

Kamloops je méně známá oblast kanadského BC, přitom se, na kanadské poměry, nachází jen pár kopců za Whistlerem. Poježdění je zde ale o dost jiné, jak dokazuje tato česko-kanadská FR parta okolo Romana Skautíka!

Dresslerova Škola kola – Rovnováha

Abyste se také něco naučili, je zde další díl Školy Kola Pepy Dresslera, konkrétně díl věnovaný rovnováze. Takže: „Nekroutit se v bocích, sledovat linku před sebou a trénovat radši někde v klidu a bezpečí…“

Motorcycle Gymkhana Romain Jeandrot : The Drift Rampage

Tohle je zase jednou borec, který se svým strojem předvádí neskutečné věci! Romain Jeandrot na své motorce „totálně ruinuje“ jeden zašlý tovární areál a předvádí, jaké nesmysly lze provádět na motorce, aniž byste sundali nohy ze stupaček. Jen ten motor asi půjde brzy do kopru, když tu svou mašinu točí nonstop do omezovače!!! Ale na to má jistě sponzory 😀