reklama

Mistrovství světa v superenduru – Praha 12. 3. 2016!

Superenduro Praha 2016Jsme sice webem zaměřeným na horská kola, to ale neznamená, že se nezajímáme o jiné sporty, ty kolu příbuzné především. Proto také nelze pominout fakt, že Praha bude již tuto sobotu 12. 3. 2016 hostit vůbec poprvé mistrovství světa v superenduru!!!

Více v tiskové zprávě a na přiložených videích
Motorističtí fanoušci v České republice mohli být přítomni konání téměř všech disciplín, které vás vůbec napadnou. Mistrovství světa v superenduru ovšem zavítá do ČR poprvé a odbude si zde svoji premiéru v sobotu 12. března 2016 v Tipsport areně v Praze-Holešovicích, která je domácím stadionem hokejového týmu Sparta Praha. Závodníky čeká v pořadí pátý závod celkově šestidílného seriálu FIM MS Superenduro 2015/2016.

Světový šampionát superenduro odstartoval loni v prosinci závodem v polské Lodži. Následně se na začátku ledna přesunul do německého města Riesa a odtud putoval v únoru do argentinského Pinamaru a brazilského Belo Horizonte. Praha bude druhý březnový víkend hostit předposlední zastávku, po které už následuje jen velké finále, které se uskuteční, namísto zrušeného Milána, v aréně hlavního města Španělska – v Madridu.

Fanoušci se mohou těšit na hvězdy světové scény extrémního endura, mezi nimiž září jednoznačně Taddy Blazusiak (POL), dále David Knight (GBR), Jonny Walker (GBR), Cody Webb (USA), Colton Haaker (USA), Robert Taylor (USA), Alfredo Gomes (ESP), Daniel Giber (ESP) a Mathias Bellino (FRA). Ale šanci na podium má pochopitelně také celá řada dalších závodníků.

Superenduro Praha 2016
Cody Webb, Foto: Thorsten Horn

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Co je to superenduro?

Superenduro je poměrně mladou disciplínou motoristického sportu, která přišla na svět v roce 2007.  Nejenže se závodí v halách, ale na všechny závodníky čeká velmi obtížný terén plný záludných překážek, se kterými se vypořádají jen ti skutečně připravení. Startuje se hromadně stejně jako v motokrosu a superkrosu ve dvou rozjížďkách (2 x 8 jezdců).

Během závodu jezdci zdolávají úseky plné kmenů stromů, všemožně se měnícího terénu v podobě suti, písku a další umělé překážky. Na jezdce každé třídy čekají celkem tři závodní rozjížďky na 6 minut + 2 kola, ve kterých není nouze o celou řadu dramatických momentů. Vyjma dvou hlavních tříd „Prestige“ a „Junior“ se v Praze představí také domácí jezdci a účastnice MS Superenduro žen.

Vstupenky jsou rozdělené do tří kategorií – zlaté, stříbrné a bronzové za 1.250 CZK (50 EUR), 1.000 CZK (40 EUR) nebo 750 CZK (30 EUR) a zakoupit je můžete online nebo na obvyklých předprodejních místech. Děti do 6 let mají vstup zdarma bez nároku na vlastní sedadlo.

Stránky závodu: www.superenduro.eu / Facebook stránka závodu
Vstupenky: Ticketportal
Videa ze závodů Superenduro: Kanál YouTube

SuperEnduro2016 Teaser Prag

SuperEnduro – Top Seven Best Crashes