reklama

reklama

SRAM posiluje podporu Endura

Boxxer WorldsNení žádným tajemstvím, že popularita kategorie enduro jde v posledních letech strmě nahoru a přitahuje řadu špičkových jezdců i světových značek a výrobců. SRAM přitom nepatří k těm, kdo by zůstávali stát opodál, naopak na letošní rok výrazně rozšiřuje svou technickou podporu.

Přestože je enduro v základu stylem jízdy a přístupem k bikování, který zde byl již od dob vzniku samotného horského kola, nedostalo se mu doposud takového mezinárodního uznání a pozornosti, jako by si bylo zasloužilo. To vše ale změnily závody, především pak ty na nejvyšší úrovni.
SRAM posiluje podporu Endura

Nyní, po úspěšném završení první sezony světové série (Enduro World Series – zkráceně EWS) a po konání řady dalších významných závodů, se enduro pevně zahnízdilo na bikové scéně a nezdá se, že by se mělo své těžce vydřené pozice v dohledné době vzdát.

Jelikož si SRAM dobře všímá rostoucího zájmu o tuto kategorii (jakož i o samotné závody), rozhodl se, že právě tuto oblast v letošním roce výrazněji podpoří. Na vrcholu všeho je dlouhodobá podpora Superenduro Series (6 závodů v roce 2013), k níž se přidává partnerství se značkou Specialized, čehož výsledkem je Specialized-SRAM Enduro Series (6 závodů v roce 2014 – po dvou závodech v Itálii, Německu a Rakousku). Nyní se navíc SRAM stává oficiálním partnerem také nově se rodící European Enduro Series, která rovněž nabídne šest závodů (Itálie, Slovinsko, Švýcarsko, Rakousko, Německo).

SRAM jako celek vždy dobře chápal, jak důležitá je technická podpora pro závodníky a sportovce, nyní se proto rozhodlo, že se do jeho služeb vrátí dřívější dlouhodobý specialista na odpružení – Tim Flooks.

SRAM posiluje podporu EnduraJméno Tim Flooks vám možná bude znít povědomě a je k tomu i pádný důvod. Byl totiž sedm let vůdčí osobností technické podpory závodníkům světového poháru za značku RockShox, před tím figuroval jako manažer týmu GT a svého času vedl také britskou cyklistickou federaci. Pracoval tedy v úzkém kontaktu s takovými jezdci, jako jsou Julian Absalon, Sarah Ballantyne, Nico Vouilloz, Bruno Zanchi, Leigh Donovan, Danny Hart nebo Steve Peat. Proto lze bez nadsázky říct, že Tim má nejlepší předpoklady k tomu, aby rozuměl potřebám jezdců a byl schopen pro ně vybrat a naladit odpovídající výbavu z produktů rodiny SRAM.

Tim a technický tým SRAM letos objedou většinu významných enduro závodů a samozřejmě nevynechají jediný ze startů světové enduro série, aby zde sloužili jako technická podpora pro všechny jezdce využívající produkty SRAM. Tim si zároveň vždy v pátek před závody rozdělá svou dílnu a všem přítomným názorně předvede, jak jednotlivé komponenty opravit, jak je udržovat a jak je vyladit dle osobních potřeb.

Tyto instruktážní večery budou zahrnovat takové postupy jako je údržba a promazání nohou vidlic RockShox, nebo třeba opravy či plnění hydraulického systému teleskopické sedlovky RS Reverb. Timova „kuchařská show“ se přitom bude odehrávat vždy v pátek v pět, podle toho také název: „Friday Fundamentals at Five“ – FF@F

Boxxer Worlds

quotation-BnR„Tim a Helen Flooksovi již před lety nastavili možnosti technické podpory a pomoci pro celou jednu generaci závodníků využívajících produkty RockShox. Jsme proto nadšeni, že máme Tima a Helen zpět v týmu. Nyní tedy pod hlavičkou celé skupiny SRAM. I nadále tak budou poskytovat tu nejlepší péči a servis našim závodníkům. Tim s sebou přináší zkušenosti a profesionální přístup, jaký byl doposud ve světě horských kol viděn jen zřídkakdy. V době, kdy jsem začínal u RockShoxu, to byl právě Tim, kdo mi zásadním způsobem pomohl a nasměroval mě, abych uvažoval o produktech, jejich servisu a dopadu na závodníky zcela jiným, efektivnějším způsobem.

Všichni máme radost z toho, že objedeme všechny závody Enduro World Series a přitom již dopředu víme, že nás po celou dobu bude provázet laskavý úsměv Helen, která bude mít vždy po ruce šálek čaje a snad i sušenku pro zahnání hladu a zlepšení nálady. Helen je ženou, která dokáže vytvořit pocit jistého zázemí a pohody, bez ohledu na to, v jakém koutě světa se právě nalézáte.“ Takto se o staronové posile technického týmu SRAM vyjádřil Jeremiah Boobar, produktový manažer RockShox, bývalý manažer skupiny BlackBox Race.

Boxxer Worlds

quotation-BnR„Je skvělé být zpět a dělat to, co mám rád. Sledovat závodníky na trati a pomáhat jim skrze jejich techniku jet lépe a rychleji. Velice se těším, že budu opět členem týmu, součástí přípravy, člověkem, který může poradit, pomoci s technickým problémem nebo jen podat šálek čaje, či kafe. Cestování spojené s famózním prostředím enduro závodů mě už jen při té představě neskutečně láká. Vím ale, že přestože je důležité zachovat si profesionální nadhled, jsou chvíle, kdy je potřeba hodit vše za hlavu a zakřičet – Párty začíná!“ Dodává sám Tim Flooks z týmu SRAM Euro Enduro Tech.

My na závěr snad jen doplníme, že pokud se přimotáme k některému ze závodů, pak si jistě nenecháme ujít Timovo „Friday Fundamentals at Five“ (FF@F), abychom se sami něco přiučili a poskytli vám všem pár rad, jak vylepšit funkci vašeho kola.