reklama

reklama

ISPO Brandnew 2014 | Novinky

ISPO Brandnew 2014 | NovinkyZa dva dny se otevřou brány sportovního veletrhu ISPO v Mnichově. Již nyní ale byly vybrány a vyhlášeny nejlepší produkty v soutěži s názvem Brandnew 2014. Z vítězů jednotlivých kategorií nás zaujal český zářez, tedy dřevěné pumptracky, ale také plastové „pedály do hospody“.

logo_brandnew
Pro milovníky vody dodejme, že celkovým vítězem ISPO Brandnew 2014 je Oru Kayak, který funguje jako skládanka Origami, může svítit a lze jej během chvíle složit či rozložit.
www.orukayak.com

Assembly Video from Oru Kayak on Vimeo.

Bikeparkitect | WINNER – HARDWARE SUMMER

Pojďme se ale podívat na zmíněný český zářez – vítězný produkt v kategorii HARDWARE SUMMER. Nositelem této ceny je společnost Bikeparkitect, jejímž dílem je modulární dřevěný pumptrack, který jste si dost možná již měli možnost prohlédnout či sami vyzkoušet na různých výstavách či jiných akcích. Závodilo se na něm na veletrhu ForBikes, jeden stává dole u pokladen bikeparku Kouty a potkat tyto pumptracky můžete i na mnoha jiných místech.

Porotu zaujala vysoká modularita, odolnost, snadná instalace, minimální nároky na skladovací prostor a také zábavnost. Pumpování je prostě paráda. Kdo to zatím nevyzkoušel, měl by to rychle napravit.
www.bikeparkitect.com

ISPO Brandnew 2014 | Novinky

PubPedals | WINNER – ACCESSORIES

PubPedals-logo

ISPO Brandnew 2014 | Novinky Druhým, pro bikery zajímavým produktem, jsou pedály do hospody PubPedals. K jejich vzniku vedla prostá myšlenka – pedály Crankbrothers Eggbeater jsou skvělé na horské kolo, když si ale chcete večer na svém biku zajet do města na pivo s kamarády, stoupnout si na ně v obyčejných botách skoro nelze. Pokud ale použijete PubPedals…

Jedná se vlastně o úžasně jednoduchý nápad, za kterým ale stojí nemalý čas vývoje a testování, kdy se začínalo s dřevěnými prototypy, později přišel na řadu plast a 3D tiskárna. Díky tomu, že tyto nástavce počítají se sílou pružiny samotných šlehačů (Eggbeater), drží na svém místě dostatečně pevně, zároveň je lze snadno sundat či nandat pouhou rukou. Žádné páčení šroubovákem jako v případě originálního nástavce pro pedály Shimano SPD.

Prodejní cena: 27 USD | na výběr řada barev
pubpedals.com

Pro ilustraci, jak vypadají standardní Shimano nástavce…
ISPO Brandnew 2014 | Novinky