reklama

reklama

Suunto Ambit2 – TEST

SUUNTO Ambit2 - testHledáte-li spolehlivého tréninkového partnera, který vás nenechá ve štychu, když počasí za oknem připomíná scénu z hollywoodského apokalyptického trháku, zalistujte katalogem finské společnosti Suunto. Vaší ctěné pozornosti jistě neujde aktér dnešního testu, náramkový počítač s označením Suunto Ambit2.

Tento atraktivní společník, pověstný svou bezbřehou univerzalitou, poslouží nejen za řidítky horského kola, ale také při běhu, plavání či jiných sportovních radovánkách.

Našláplý sparing partner

Hodinky střídmého vzezření, padesát milimetrů široké a osmnáct milimetrů vysoké, jsou vyrobeny z odolného polyamidu, jenž je dodatečně vyztužen skelnými vlákny. Tělu přístroje vévodí safírovým sklíčkem překrytý podsvícený displej, doplněný líbivou kovovou lunetou a pevným plastovým řemínkem. Hmotnost modelu Ambit2, oceněného několika prestižními cenami za design, činí dvaaosmdesát gramů.

Meteostanice na zápěstí

Vedle běžných funkcí času, data, alarmu a chronografu jsou hodinky vybavené velmi přesným barometrem, výškoměrem, teploměrem a také trojosým kompasem. Informace o nadmořské výšce, tlaku či počasí tak máte kdykoli na dosah ruky, a to včetně přehledných grafů. Srdcem přístroje je citlivý GPS přijímač, který zaznamenává rychlost, vzdálenost a trasu, a v případě potřeby také po zadané trase či bodech zájmu naviguje. Frekvenci, s níž se budou informace o poloze zapisovat, lze nastavit v rozmezí od jedné do šedesáti sekund.

SUUNTO Ambit2 - test

Výkon pod kontrolou

Podmenu Exercise, které sdružuje veškeré tréninkové funkce, nabízí na výběr hned z několika předpřipravených aktivit – cyklistikou počínaje a přístrojovým potápěním konče. Cyklisté tak mohou v reálném čase sledovat údaje o rychlosti, vzdálenosti, nadmořské výšce, spálených kaloriích, srdečním tepu či době zotavení (recovery) a v závěru vyjížďky získané informace ihned vyhodnotit přímo na displeji hodinek, anebo později pomocí internetového rozhraní Movescount.

Možnosti Ambitů dále rozšiřuje volitelné příslušenství v podobě takzvaných PODů, jež sbírají řadu dalších důležitých dat. Do hodinek lze přidat nové funkce také prostřednictvím volně dostupných Suunto aplikací. A konečně, výdrž baterie se pohybuje mezi patnácti a padesáti hodinami v závislosti na tom, do jaké míry je využívána funkce GPS.

SUUNTO Ambit2 - test

Uvisíš mi, kámo?

Hodinky Suunto Ambit2 se mohou pochlubit přehledným pětitlačítkovým ovládáním, a tak je jejich nastavení otázkou několika málo minut. Celou řadu parametrů je navíc možné upravit za pomoci internetového rozhraní Movescount, jenž na jediném místě sdružuje veškerá data, která během tréninku nastřádáte. Veškeré informace je možné jednoduše vyhodnotit, porovnat s ostatními členy komunity či okamžitě sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Z ručky na tyčku

Ačkoli jsou hodinky opravdu mohutné, na ruku přilnou bez sebemenších problémů. Bezděčnému stisku ovládacích prvků, k němuž během jízdy v technickém terénu nezřídkakdy dochází, účinně brání funkce částečného uzamčení tlačítek. Jak jsme se na vlastní kůži přesvědčili, Suunta jsou na zápěstí rozevlátého bikera takříkajíc přímo na ráně, a proto se jednohlasně přimlouváme za jejich uchycení na řidítka. To usnadní univerzální držák, který však nebere v potaz rozšiřující se průměr moderních komponentů a neposkytuje tolik jistoty, kolik bychom od podobného řešení po právu očekávali.

Uvidíš, jen co vidět chceš

Pochvalu si jistě zaslouží přívětivé uživatelské prostředí, jenž mění svůj vzhled podle toho, jak si právě usmyslíte. Po čas tréninkové jednotky proto nejste nuceni probírat se zbytečným balastem, ale vidíte pouze ty informace, které opravdu sami oceníte. Doplňme, že záznam rychlosti, vzdálenosti a trasy je díky přesnému GPS čipu srovnatelný s plnohodnotnými mapovými navigacemi. Signál je velice stabilní, a tak ke zkreslení výsledků dochází jen zřídkakdy.

Jednoduchá navigace pracuje se vší spolehlivostí, když prostřednictvím jednoduchých příkazů vede jezdce po předem naplánované trase, k bodům zájmu, anebo zpět do výchozího bodu.

SUUNTO Ambit2 - test

Suunto Ambit2 – Závěr

Multifunkční hodinky Suunto Ambit2 jsou skvělým společníkem při rozličných sportovních aktivitách. Jestliže spadáte do škatulky dobrodruha a horské kolo je jen jednou z tisíce vašich outdoorových zálib, oddanějšího sparing parťáka jen stěží pohledáte. Ať už se potápíte, běháte, nebo snad slaňujete, funkcemi napěchované hodinky vás nikdy nenechají na holičkách.

Ucelenou nabídku sportovních hodinek značky Suunto naleznete na internetových stránkách hshsport.cz respektive na webu suuntocz.cz

Cena hodinek Suunto Ambit2 se pohybuje:
od 11 190 Kč (s měřičem TF od 12 490 Kč – testovaný model)
do 20 490 Kč (Ambit2 Sapphire HR + multi pack + POWER)