reklama

reklama

Tomáš Slavík vítězí v Anglii na British 4X serie

Tomas Slavik - UK 4X
Tomáš Slavík dokázal zvítězit na jeho prvním fourcrossovém závodě této sezóny v Anglii, kde si poradil s britskou špičkou na závodě British 4X series.

*Tisková zpráva
Nově vybudovaná trať ve Falmouthu je momentálně nejlepší tratí v anglii, která obsahuje všechny prvky, který by měla správná 4X trať obsahovat a už jen tento fakt dával znát, že se budou na trati rozpoutávat velké souboje. Tomáš Slavík si ve všech jízdách poradil poměrně snadno s anglickou špičkou, ale finále se rozjel velký souboj s národním šampiónem Scottem Beaumontem o celkové vítězství. Slavík celou trať vedl a Beaumont na něj na kluzké trati nepříjemně dotíral. V cíli bylo pak pořadí Slavík, Beaumont, Lacey a Will Evans.

„Již druhým rokem jsem odletěl do Anglie před prvním závodem světové série 4X Pro Tour, abych si pořádně zazávodil před touto sérií. Letos to zrovna tak hezky vyšlo, že jsem se dostal na nově vybudovanou trať, která byla fakt dobrá, zábavná a byl to asi ten nejlepší trénink. Úroveň 4X závodů v Anglii je navíc hodně vysoká, což je pro mě další známka proč tam letět. Trať mi hodně seděla a tak jsem moc v jízdách neměl s nikým problémy. Až ve finále, kdy začalo pršet a trať se změnila v jedno velké kluziště. Byl to samo o sobě boj o přežití, jelikož ve spodní časti tratě se jelo hodně rychle a nebyla to vůbec sranda. Hodně na mě dotíral Beaumont, ale hlídal jsem si vnitřní stopy a nejrychlejší lajny, takže se musel spokojit s druhým místem.“

GoPro preview Falmouth

Už za dva týdny Tomáš Slavík nastupuje do prvního závodu světové série 4X Pro Tour, který se pojede v Polském Szczawno Zdroji.

Tomas Slavik - UK 4X

during round 2 of

during round 2 of

during round 2 of

Tomas Slavik - UK 4X

Tomas Slavik - UK 4X