reklama

reklama

Specialized Enduro 29er – Představení

Specialized Enduro 29erItalské pobřežní městečko Finale Ligure se stalo centrem události, o které se šuškalo již s několika měsíčním předstihem. Hvězdou tamějších kamenitých trailů se stala devětadvaceti palcová verze oblíbeného stroje Specialized Enduro, a odbyla si svou světovou premiéru.

V záři reflektoru se nablýskaná novinka neslunila déle, než bylo nezbytně nutné. V kopcích nad městem se totiž uskutečnil první díl evropské série Super Enduro, o příslovečný křest ohněm tak bylo postaráno. Když se na startu objevil černo-červený  kousek s nápadným nápisem S-Works na spodní rámové trubce, bylo jasné, že Enduro nepřijelo závodit jen s velkými koly, ale i v našlapaném komponentovém složení.

Specialized Enduro 29er

Kompozitový přední rámový trojúhelník doplnila, po vzoru šestadvaceti palcové varianty, bytelná hliníková zadní stavba a její velmi krátké řetězové vzpěry (430 mm) nechávají tušit, že s ovladatelností a celkovou agilitou nebude nejmenší problém. Zachován zůstal patentovaný systém odpružení FSR, který v nejvyšší výbavě spolupracuje s na míru laděným a široce nastavitelným vzduchovým tlumičem Cane Creek Double Barrel Air. Ten byl navíc, oproti sériovému provedení, vybaven malou páčkou umožňující  rychle nastavit potřebnou hodnotu komprese. Závěrem důležitá informace – zdvihem se navzdory velkým kolům nešetřilo, k dispozici je takřka freeridových 155 mm.

Specialized Enduro 29er

Nekompromisní osazení čítající vidlici Fox 34 Talas se zdvihem 150 mm a pevnou osou o průměru 15 mm, prémiovou sadu Sram XX1, karbonová zapletená kola Roval Traverse SL 29 s náboji DT Swiss nebo teleskopickou sedlovku Command Post IR, je nutnou samozřejmostí. Nechybí kónická hlavová trubka, mohutný střed PressFit nebo zadní osa rozměru 142×12 mm. Není proto s podivem, že se výsledná hmotnost S-Works Endura zastavila na hodnotě 12,6 kg. Skromnější verze výbavy nesoucí tradiční označení Expert a Comp si vystačí s o poznání menším objemem karbonu, objeví se hliníková kola, tlumiče Cane Creek vystřídají soukmenovci CTD ze stáje Fox.

Specialized Enduro 29er

Ceny nového Endura 29er prozatím nejsou známy, panují dokonce oprávněné obavy, že nejvyšší specifikace S-Works se do České republiky nepodívá vůbec. Pro více informací navštivte webové stránky Specialized nebo zůstaňte naladěni na web BikeAndRide.cz.

Specialized Enduro 29er