reklama

reklama

IBIS Mojo HD – druhý pohled (JS)

IBIS Mojo HD - TESTPřední příčky v mé snové cyklogaráži již dlouho patří Ibisu Mojo HD, tedy kolu, na kterém se za krásného slunečného počasí řítím příjemným trailem v bikeparku Kouty. „Jsem Kuba a mám problém být objektivní“, mumlám si, když se potřetí spouštím z kopce dolů.

Levá střídá pravou, jeden kořen vedle druhého, boule, skok a šup na lanovku dát si repete. Když mají vlekaři padla, nastává ten pravý čas pro XC vyjížďku a trápení Ibise pokračuje až do chvíle, kdy zapadá slunce. Ibis Mojo HD předchází skvělá pověst, a proto i má očekávání byla až nespravedlivě vysoká. Po nasednutí se nestalo vůbec nic, nezahřměl hrom, neobjevila se duha a logiku ženského myšlení jsem také nerozluštil. Žádný překvapený pohled směrem k zadní stavbě, žádné otázky, žádná ale.

IBIS Mojo HD - TEST

Ať šviháš nebo plachtíš

HáDéčko prostě funguje tak nějak samozřejmě, jako by se mnou bylo už léta a já znal každý jeho šroubek. Příkladná tuhost a velmi nízká hmotnost, další oblasti, kde Mojo HD sbírá bod po bodu. Je úplně jedno, zda právě šplháte do kopce, šviháte po rovině nebo plachtíte vzduchem při skoku po cestě z kopce, lehkost je jednoduše opojná.

Jíst můžeš i očima…

Punc originality a exkluzivity dotváří osazení vybranými komponenty, tady někdo sakra dobře věděl, že jíst se může i očima. Směrem k osazení mám závěrečnou námitku, konkrétně k brzdám, které ani po celém dni v bikeparku nepředváděly zrovna oslnivý výkon a s radostí mi připravovaly nejednu horkou chvilku.
IBIS Mojo HD - TEST

**(doplnění šéfredaktora)**

Nebudeme Kubovi brát jeho Svobodu vyjádření osobního názoru, jen bych rád na obhajobu brzd Hope Tech X2 dodal, že si zrovna dobře nesedla kombinace neoriginálních destiček a kotoučů Shimano XTR. Brzdy Hope nejsou jen pastvou pro oči pro milovníky kovoobrábění, ale také fungují. Občas to ale nevyjde tak, jak je zamýšleno. Kdo by si pomyslel, že z pětice testovaček, co jsme měli s sebou v Koutech – a téměř stejného počtu různých kotoučovek – bude nakonec nejlépe brzdit Avid Elixir 1 – asi nejlevnější brzda ze všech, co jsme měli v Jeseníkách v ruce! ¨
IBIS Mojo HD - TEST

Třetí pohled na IBIS Mojo HD – BikeAir

Je těžké sednout na toto kolo a zůstat v klidu. Nádherné křivky bílého karbonového rámu a výbava z horních pater možného. I se 160 mm zdvihu vyletíte na kopec díky nízké hmotnosti a velké tuhosti rámu rychlostí blesku. Zadní stavba je dost aktivní, a tak jsem jako týmová hračička rád využil při stoupání na vrch Rychlebských stezek možnosti přibrzdění tlumiče páčkou ProPedal s novým systémem CTD. Jako výborný nápad vidím možnost zamknutí vodítka přehazovačky zlatou páčkou. Minimalizace rázů řetězu do zadní stavby byla výborná. Jedinou výtku na celém kolu bych měl k vidlici Fox s Fit patronou. Myslím, že RockShox na Giantu chodil o poznání lépe a to ani neměl zlaté nohy!

Foto: Štěpán Hájíček