reklama

reklama

Bike škola Alpského klubu Brno – pozvánka

Bike škola Alpského klubu Brno - pozvánkaS rozvojem cyklistiky roste také počet lidí, kteří jezdí na kole. Zdaleka ne všichni ale svému kolu dostatečně rozumí, jsou si zcela jisti v otázkách jeho nastavení, údržby nebo jeho ovládání. Pomoct zdokonalit se ve všech těchto otázkách může aktuálně startující Bike škola pořádaná Alpským klubem Brno.

K projektu Bike školy se snaží přispět i náš portál BikeAndRide.cz, proto můžete očekávat v průběhu letošního roku pravidelné reportáže z každého pořádaného semináře se základním výčtem informací z probíraných témat a okruhů.

*Dále oficiální pozvánka

S rostoucí popularitou MTB maratonů narůstá i počet účastníků těchto závodů. Velmi často si můžeme všimnout elementárních jezdeckých chyb, kterých se závodníci z řad amatérské veřejnosti dopouštějí. Výsledkem je plýtvání fyzickými silami, zbytečné pády a nakonec chabá pozice ve výsledkové listině.

Bezpečně ovládat horské kolo není užitečné jen při závodech. U klientů MTB zájezdů mají ty stejné chyby za následek, že potenciál špičkového horského terénu zůstává často nevyužit, jezdec se trápí s překážkami, které lze snadno zvládnout a zážitek z vysněné dovolené je přinejmenším rozpačitý.

Instruktoři Alpského klubu Brno se na základě těchto zkušeností rozhodli připravit pro širokou veřejnost projekt Bikové školy, otevřené všem zájemcům o zlepšení jejich jezdecké techniky a dovedností.
Bike škola Alpského klubu Brno

Nedílnou součástí programu jsou také workshopy zaměřené na ukázky, respektive instruktáž základních servisních úkonů pro bezproblémový provoz jízdního kola a jeho případné nouzové opravy v terénu. Své místo zde mají také rady pro výběr nového kola, jeho přizpůsobení proporcím postavy (nastavení posedu), stejně tak i správné nastavení klíčových komponentů, jako jsou kotoučové brzdy anebo odpružení.

Dalším cílem Bikové školy je účastníkům zprostředkovat vztah k cyklistice šetrné k přírodě a jejím ostatním návštěvníkům, jedno zda v prostředí Alp anebo v nejbližším okolí bydliště. Stejný důraz je kladen také na předání základních návyků pro jízdu v běžném městském provozu, aby se kolo mohlo stát nejen náplní volnočasových aktivit, ale také plnohodnotným dopravním prostředkem.

Protože moderní doba přináší také mnohem širší nabídku možností, jak cyklistice přivést děti, výše zmíněná témata doplňuje rovněž přednáška zaměřená na téma výběru odrážedel, dětských kol a vozíků za kolo.
Kompletní program na jaro 2012 najdete na stránkách www.bikeskola.cz
Bike škola Alpského klubu Brno

Stručný přehled výukových bloků:

2.2. Nastavení posedu
16.2. Nastavení odpružení
1.3. Oprava duše a pláště, nouzové postupy
15.3. Opravy pohonného systému (seřízení přehazovačky, nýtování řetězu atd.)
22.3. Opravy a seřízení brzd
29.3. Jízdní techniky na rovině – praktické cvičení
5.4. S dětmi do hor a přírody – cyklistika
12.4. Jízda do kopce – praktické cvičení
26.4. Jízda z kopce – praktické cvičení
19.5. Rychlebské stezky

Kontakt:

Alpský klub Brno o.s.
Michael Pokorný – předseda sdružení
Tel. 724 98 93 98
michal(at)v-tour.cz
www.bikeskola.cz