Lukáš

lukas markovic

Lukáš Markovič

Další ostrej jezdec, kterej se cítí ve vzduchu stejně jistě jako na zemi…

email: lukas(at)bikeandride.cz
facebook profil

Pár slov úvodem

Mám rád všechny možné disciplíny MTB. Ať je to výlet v rodinném tempu, fourcrossový závod, nebo pořádně nasáklý DHčko. Biky mě baví, naplňujou a přináší mi spoustu super zážitků s lidmi, kteří jedou na stejné vlně. Doufám, že tomu tak bude i v následujících letech.

Věk a stav

Je mi něco málo přes 20 a jsem svobodný.

Kde se cítím doma

Doma se cítím v českých lesích, na skalkách a v Praze.

Co mám v garáži (v komoře)

RB Monster 4X, Rock Machine Adrenalin 4000

Jak to mám rád (biking)

Často ve vzduchu. Když je k dispozici freeride nebo bikepark, vyblbnu se tam. Když je možnost zajet na sjezd, libuju si. Pohodové letní odpoledne na dirtech mi dává lehký pocit uvolnění. Jsou ale dny, kdy si rád zajedu na pořádný XC výlet a do kopce rubu co to dá. S tím mě začalo hodně bavit endurko, kde se dá spojit vše v jeden celek a hodně kreativně si zajezdit.

Kde to bylo nejlepší

Tak tohle nemůžu říct jednoznačně. Nejlepší to bylo všude, kde byla zábava, dobrý lidi, pěkný poježdění a příroda.

Kam se rád vracím

Rozhodně jsou to oblasti okolo Prahy, jako je Posázaví, Brdy, Karlštejnsko atd. Určitě rád jezdím do Krušných hor na Karlovarsko, kde jsou výjimečně pěkné traily a charakteristická příroda. Když se chci vyblbnout, v Milovicích navštívím Shibák, kde se dá pěkně zaskákat na relativně udržovaných trailsech/dirtech. Je toho hodně… Dolní Morava, Ještěd, Klínovec, Krkonoše atd.

Kam se chci ještě podívat

Tak určitě každého bikera láká alespoň trochu Kanada. Rád bych podnikl enduro pojezd na nějakém méně tradičním místě, jako je Gruzie, Rumunsko nebo Pyreneje. Co se lezení a hor týče, tak mě lákají alpské čtyřtisícovky, Thajsko, Španělsko, východní státy jako Rusko, Čína, ale i spousty oblastí u nás. Mimo jiné bych rád poznal odlišné kultury od té naší.

Vysněný bike

Nemám vybraný konkrétní bajk. Velmi mě láká Giant Glory DH, RB IQ6, nebo Morewood Izumu.

Je toho hodně – jezdit se dá na spoustě kol. J

Co mám rád vedle kola

Další takovou vášní vedle kola je sportovní lezení a hory. Mám rád cestování a poznávání nového. Mám rád pohodu, posezení s přáteli a sport obecně.