reklama

reklama

Rychlebské Enduro a prodej testovacích kol GT!

Rychleby MTB Challenge 2014 - Falcon Ultimate EnduroPOZOR, POZOR! 4. ročník akce nazvané Rychleby MTB Challenge se uskuteční již příští víkend, konkrétně v sobotu 27.9. Hlavním programem akce je závod Falcon Ultimate Enduro. V loňském roce se ho účastnilo 183 závodníků a aktuálně se zdá, že i letos to bude enduro podnik s největším počtem startujících u nás.

Falcon Ultimate Enduro

Rychleby MTB Challenge 2014 - Falcon Ultimate Enduro

Rychleby MTB Challenge 2014 - Falcon Ultimate Enduro

Tento závod se jede čistě „na oči,“ tedy bez předchozího tréninku. Trasy jsou řádně utajeny, aby bylo vše férové a nikdo si nemohl trať předem najet. I proto se budou jednotlivé RZ značit až v pátek večer.

Registrace účastníků bude probíhat na Základně Rychlebských stezek v pátek 27.9. od 17:00 do 21:00 a v sobotu od 7:00 do 8:30. Každý závodník se při registraci dozví startovní čas, dostane mapku s trasami, číslo a čip. Start prvního závodníka bude v 11:00 z vrcholu Sokolího vrchu, kam se musí každý dostat po svých.

Startovat se bude po 30 vteřinách. Od startu Vám bude závod trvat cca 3 hod. S prvním výjezdem na Sokolí vrch tedy cca 4:30 hodiny! Občerstvení závodníků na trase bude zajištěno. Celkem se pojedou 3 erzety (měřené sjezdové úseky). První start bude ve výšce cca 970 m.n.m., cíl cca 350 m.n.m.

Další dvě erzety budou začínat ve výšce cca 800 m.n.m., tedy níž. Na výjezd bude stanoven limit. Při jeho nedodržení se vám započítají trestné vteřiny. Na startu 2. a 3. erzety se budou závodníci řadit podle toho, jak přijedou. Pořadí startujících se tedy bude měnit, aby se zabránilo vychladnutí ze závodního tempa.

Všechny trasy jsou koncipovány tak, aby i ten, kdo přijede poslední, měl hlavně skvělý zážitek ze super pojezdu. 90% tras RZ je nových. Jsou koncipovány na kola se zdvihem 150 – 160 mm. Sjet se ale dají i na HT s nižšími zdvihy. Čekají vás traktorové smyky, jehličí, vlny v listnatém lese, kamenná pole a brody, zkrátka 100% rychlebský adrenalin. Budete mít rohlík od ucha k uchu a nebudete vědět, čí jste!

Během závodu budou všechny traily otevřeny, závod se dotkne jen několika krátkých úseků, kde budou na vše dohlížet pořadatelé. Bude tedy možné jezdit i pokud nepojedete závod. Ráno v den závodu bude k dispozici mapa se zákresem míst vhodných pro diváky.

Vyhlášení vítězů (prvních 10 mužů a 5 žen) spolu s losováním velmi bohaté tomboly (podle startovních čísel) proběhne v 18:30 u Základny RS. Od 19:30 pak proběhne večerní koncert, projekce a oslava 5-ti let od otevření Rychlebských stezek.

REGISTRACE do závodu Falcon Ultimate Enduro 2014

Akce se uskuteční s podporou Olomouckého kraje a firem GT (Aspire), Five Ten, Endura, Travel Bike a Chimpanzee.

Výprodej Testovacích kol GT

Na Základně Rychlebských stezek právě probíhá výprodej letošních testovacích strojů GT za jedinečné ceny. Najdete zde například GT 2014 Sensor Expert 27,5 (130 mm) – původní cena 80 000, nyní 39 990 Kč. Informace o dalších modelech a velikostech najdete na www.rychlebskestezky.cz nebo na facebooku RS

Foto: Rychlebské Stezky
Rychleby MTB Challenge 2014 - Falcon Ultimate Enduro

Rychleby MTB Challenge 2014 - Falcon Ultimate Enduro

Rychleby MTB Challenge 2014 - Falcon Ultimate Enduro