reklama

reklama

Enduro X Race Šumava – pozvánka

Enduro X RacePotom, co Enduro zasáhlo celý MTB svět, se není čemu divit, že se ani na domácí bikové scéně na nic nečeká, a Enduro závody se rodí jeden za druhým. Nejnovějším přírůstkem, o kterém bychom vám rádi pověděli více, je Šumavský Enduro X Race.

Tento závod se pojede v sobotu 22. 6. 2013 v Sušici, se startem z náměstí v 12:00 hodin. Již v pátek 21. 6. 2013 bude definitivně vyznačená trať včetně startů a cílů každé z pětice rychlostních zkoušek, aby si všichni účastníci mohli trať předem prohlédnout a měli čas na volný trénink.

Celý okruh měří 42 km a je na něm celkem 5 měřených sjezdových rychlostních zkoušek (RZ). Celkové převýšení je 1050 m. Náročné X-mountain přejezdy se střídají s technicky obtížnými pasážemi v měřených úsecích. Na trati bude jedna občerstvovací stanice. Čas na přejezdech se neměří, nicméně každý závodník má daný limit, ve kterém musí přejezd dokončit. Vzhledem k náročnosti závodu a nutnosti dodržení bezpečnosti závodníků, bude platit pravidlo, že každý účastník je povinen nosit po celou dobu závodu helmu a to jak v rámci každé erzety, tak i během přejezdů. Při jízdě v měřených RZ je povinné použít schválenou celoobličejovou helmu (integrálku), rukavice, chrániče kolen a chránič páteře. Dva typy helem jsou povoleny. XC verze během přejezdů a integrálka během měřených úseků.

Hlavním partnerem akce je SCOTT. Více informací a registraci do závodu získáte na www.enduroxrace.cz

Enduro X Race

Mapa závodu Enduro X Race v plné velikosti – PDF (2 MB)
Enduro X Race

Enduro X Race