Tanvaldský Špičák – flow a zase flow!

Tanvaldský Špičák se na seznamu českých bikeparků neobjevuje dlouho, možná ale právě díky tomu nastoupil do bikerského povědomí rovnou moderním pojmem „flow“, který je tolik oblíbený u zkušených i začínajících bikerů, přesto podobné traily v řadě českých bikeparků stále chybí.

Text: Kristýna Rusňaková / Foto: Tomáš Rucký

Tanvalský Špičák aktuálně nabízí dva traily, modrý a červený, kdy je druhý jmenovaný zpestřený ještě bonusovou černou sekcí. Modrý flow trail je příjemně široký a vyhlazený. Je plný klopených zatáček a terénních boulí. Nejsou tu žádné dřevěné překážky ani kamenité či kořenité pasáže, takže se sem mohou bez obav vydat i začínající bikeři.

Pro zkušené bikery je na modrém trailu připraven i jeden poctivý „dvojáček“, který se však dá bezpečně objet, proto se na něj mohou vydat i děti na „pevňáku“.

Červený trail je oproti modrému o něco svižnější, najdete tu jak vyhlazené klopenky, tak pár kamenných pasáží. Celkově je tato varianta o něco kratší, přičemž na konci se napojuje modrou stezku. Zkušenější bikeři si mohou červený trail naopak opepřit černou pasáží.

Černá sekce je sice krátká, ale zato velmi hravá. Jedná se o nejtechničtější úsek celého bikeparku. Čekají tu na vás kamenité pasáže v podobě rockgraden i tento fotogenický průjezd kolem rozlomené skály.

Na Tanvaldském Špičáku nehledejte sekce, které by vás – zkušené – měly někam významně technicky posouvat. Tento bikepark není příliš o výzvách, ale o pohodovém svezení, které bude bavit i technicky méně zdatné jedince.

Pokud by tu do budoucna vznikla ještě jedna lajna na způsob černého trailu, bude lokalita ještě pestřejší a přiláká víc bikerů, kteří se na kole chtějí rozvíjet.

Občerstvit se můžete jak v restauraci u spodní stanice lanovky, tak u té horní. My jsme zvolili občerstvení u rozhledny, kde měli na jídelním lístku například kuřecí roládu s kaší nebo borůvkové knedlíky.

V areálu Tanvaldského Špičáku najdete také půjčovnu kol, kde jsou k dispozici jak běžná horská kola, tak celoodpružená či elektrokola. Vzhledem k jejich omezenému množství však doporučujeme, abyste si je rezervovali s dostatečným předstihem.

Tanvaldský Špičák v kostce:

Vzdálenost z Prahy                                         1h 30min
1 jízda na lanovce nahoru (dospělí)                80 Kč           
Jízdné – bikepark (dospělí)                             3 jízdy = 220 Kč, 6 jízd = 360 Kč, 10 jízd = 500 Kč
Půjčovna MTB/elektrokolo                              od 500 Kč/den
Provozní doba: červen                                    pátek-neděle od 10:00 do 17:00
Provozní doba: červenec-srpen                      středa-neděle od 10:00 do 17:00
Provozní doba: září                                         pátek-neděle od 10:00 do 17:00
Jízdní řád lanovky                                          10:00-12:00 / 13:00-16:30 (každou půl hodinu)
Webové stránky                                              www.skijizerky.cz

Foto: Tomáš Rucký

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky