Svatohorský Downtown Příbram 3. 6. 2017 – pozvánka

Věřte nevěřte, v sobotu 3. června se rozjedou desítky jezdců na kole z příbramského poutního místa Svatá Hora do centra města na náměstí T. G. M. Chybět nebude pořádná dávka adrenalinu, rychlost, velké skoky, funzóny a afterpárty!

(tisková zpráva)
Před několika měsíci se zrodil tento nápad v hlavách tří příbramských bikerů. Pozvali do města Martina Soukupa z Karlových Varů, který tam pořádá obdobný závod již 6 let! Prošli s ním trať a on řekl: „Jo, super místo, to musíte udělat!“ Tímto okamžikem začala dlouhá pouť plná plánování trati, zařizování povolení, jednání s partnery a jednotlivými složkami města, shánění překážek a dalších nezbytných součástí, které povedou již brzy k premiérovému a prvnímu Svatohorskému Downtownu!

Ptáte se proč? „Jsme mladí lidé, kteří mají rádi výzvy, milují sport a ten rádi kombinují s adrenalinem. Zároveň kolem sebe máme partu ‚bláznů‘, kteří dělají nevšední akce. Ještě je potřeba dodat, že v Příbrami je velká komunita cyklistů a to je pro akci také důležité. Tato kombinace nás dovedla až na start 1. ročníku Svatohorského Downtownu,“ shrnul jeden z hlavních organizátorů Vojta Hrach.

Co všechno bude součástí závodu? Kromě hlavního závodu, tréninků, finálové a superfinálové jízdy se můžete těšit také na doprovodný program, který „pojede“ celý den.

  • Exhibiční skoky (spot Wheelabrator)
  • BMX v U-rampě
  • Soutěž o nejrychlejšího jezdce (spot STK Zdaboř)
  • Soutěž v nejdelším skoku (spot Vavex)
  • Chillout zóna
  • Stolní fotbálky
  • BARy
  • Tattoshow
  • Afterpárty
  • A další …

Pro koho je závod určen? Hlavně pro ridery, kteří mají odvahu, pořádné kolo a možná i o kolečko navíc. Organizátoři, kteří se sdružují okolo coworkingového centra Cowárna předpokládají, že na závod dorazí jezdci ze všech koutů republiky. Pozváni budou i ti nejlepší a nejrychlejší jezdci v republice. V jednání je i velká zahraniční celebrita, která je ve světové špičce. Předpokládá se účast přibližně 80 jezdců.

„Máme zkušenost s pořádáním sportovních a kulturních akcí, ale Svatohorský Downtown je pro nás prvním podobným závodem a hlavně je to výzva,“ shrnul Vlasta Ševr.

Jménem všech lidí, kteří za závodem stojí, jde jednohlasné díky směrem k představitelům města, zástupcům Svaté Hory v čele s Janem Traxlerem a také všem partnerům, kteří finančně nebo technicky podpořili realizaci této unikátní akce. „Díky moc. Pomoci si vážíme,“ zní od Svatohorské Downtown crew!

 

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky