Pondělní videonálož BnR #1_2017

PF 2017 - BikeAndRide.czStarý rok 2016 je ten tam, proto otevřme brány novému roku 2017! Silvestr je vlastně jen jedním datem v kalendáři, které se mnohdy slaví až zbytečně bujaře a hlučně. Je to ale určitý celospolečenský symbol, chvíle, kdy se člověk může zastavit, zamyslet se nad svým dosavadním konáním a vytyčit si nové cíle!

Nové cíle a výzvy si tradičně v tomto čase snažíme najít i v rámci směřování, podoby a fungování našeho on-line magazínu BikeAndRide.cz! Letos je to ale trochu jiné než poslední roky, kdy se toho s příchodem silvestra měnilo, či jen odehrávalo v naší těsné blízkosti víc než dost. Vznikaly a zanikaly nové projekty (cyklistické weby, časopisy atd.), které se tu více, tu méně chtěly spojit s naším portálem, případně měly snahu využít našich znalostí a dovedností k vlastnímu růstu.

I my sami jsme měli ambice rozjet nová média, či jen rozšířit pole naší působnosti. Něco se povedlo, něco trochu drhlo a řadu věcí jsme také pustili k vodě. Ostatně jak říká jedno z klasických českých pořekadel:

„Ševče, drž se svého kopyta!“

I proto tentokrát s příchodem roku 2017 nemáme žádné velké plány, ani žádné zásadní či zlomové projekty, které bychom vám chtěli představit, za což jsem svým způsobem vlastně rád. Posledních pár silvestrů jsem totiž z oněch různých akcí, jež se míhaly okolo mě, měl slušně zamotanou hlavu!

Jeden malý pozdrav z období mezi svátky… (www.instagram.com/bikeandride.cz)

BikeAndRide.cz v roce 2017

Stagnovat, či usínat na vavřínech ale rozhodně nehodláme, spíš se chceme více soustředit na to, co nám jde nejlépe. Navíc plánujeme doplnit k tunám technických článků více lidského faktoru v podobě různých rozhovorů a podobných témat. Stranou určitě nezůstanou testy silničních kol všeho druhu (Ondra právě testuje Lapierre Crosshill 300 / cenu a dostupnost ověříte na www.MOJEkolo.cz), vyhýbat se rozhodně nebudeme ani elektrice, ale naše primární zaměření zůstane stále u MTB, stejně jako naše srdce!

Po novém roce jsem slíbil vyvěsit na Facebook obrázky do soutěže o nejhezčí kolo postavené na webu Bikologi.com, což bych mohl stihnout ještě dnes (sledujete Facebook BikeAndRide.cz). S touto soutěží souvisí i můj osobní závazek dokončit objednávku na nová teamová trika BikeAndRide.cz, která si bude možné koupit on-line a takto i trochu podpořit naše snažení. Jejich design vám představíme již brzy.

Vedle toho máme v plánu pár úprav po stránce designu našeho webu, spíš lehčí evoluce než zásadní revoluce, a ještě jsem řešil určitý systém záložek a integraci portálu cycling-world.cz (aktuálně obsahově dřímající) pod hlavičku BikeAndRide.cz… Ale o tom vás budeme ještě informovat, jakmile to bude aktuální!

Do nového roku 2017 tedy přejeme co nejvíce spokojených chvil a kvalitně stráveného času nejen v sedle vašich jednostopých miláčků, ale také jasně stanovené cíle, stejně jako morálku a elán k jejich plnění!

Za team BikeAndRide.cz | Štěpán Hájíček

Testování na druhém konci republiky… (foto&rider: Ondřej Nebřenský)

CHRIS AKRIGG – AS IT LIES

Chris Akrigg o sobě říká, že nikdy nebyl tím, kdo by si k obrazu svému upravoval určité pasáže nebo snad celé traily. Stejně tak nikdy nebyl jezdcem, který by vyhledával cíleně pro MTB budované stezky, což je vlastně dost radikální postoj a výrazný kontrast vůči aktuálnímu dění v MTB komunitě! Na druhou stranu, vládnete-li takovými schopnostmi pilotáže jako Chris, cíleně budované traily skutečně nepotřebujete, protože zábavu najdete na každém šutru, padlé kládě, zídce, plotu a jakékoliv jiné náhodné překážce! Respekt!!!

Crash Collection – MTB Failz and Bailz

Videa skupinky 50to10 jsou obvykle plná bezmezného řádění a brutálních kousků, nad nimiž člověk jen kroutí hlavou. To vše se ale nedaří samo, nýbrž je často doprovázeno pády! Podívejte se proto, jak padají mistři a zkuste se z toho třeba poučit a do nového roku si slíbit „naučit se padat“, nebo lépe „naučit se nepadat“!

Very unlucky injury with loose (explicit)

Zde ještě jedno doplňující video ukazující, že někdy to zatraceně bolí, i když jinak padat umíte!

Mountain Biking The Gunny Loop in Grand Junction, Colorado

Z Tomanosova oblíbeného seriálu další kousek guidovaného trailu z USA, tradičně pohledem jezdce a kameramana, kterým je Nate Hills. Koukám, že v Coloradu nejsou jen krásné zelené lesy a alpský terén, ale i vyprahlé stepi.

What’s Your Favorite Commencal Video?

Značku Commencal na našem webu příliš často nevídáte… Bohužel zatím nebyl prostor podívat se jejich kolům blíže na zoubek! I když mě teď vlastně jedna možnost napadá (napíšu Mikulášovi :). Každopádně videa Commencal jsou poměrně povedená a oblíbená, proto mrkněte na tento kousek a pak si klikněte na Pinkbike.com, kde se hlasuje o nejlepší video Commencal za minulý rok!

VITAL RAW – BEST OF 2016

Přelom roku je často využíván k rekapitulaci toho, co se za uplynulé období podařilo. Zde je proto sestřih zajímavých záběrů ze světových DH a enduro závodů pohledem redakce Vital MTB.

reklama

**ČESKÁ STOPA**

Vánoce 2015

Malá připomínka vánočního času, z roku 2015, jak jej prožíval kolega Tomáš!

Vánoce 2015 from Tomáš Jiráček on Vimeo.

**BONUS**

GoPro: Best of 2016 – A Year in Review

Další malé ohlédnutí za rokem 2016, tentokrát v podání záběrů z kamer GoPro.

WRC – Season Highlight 2016

Poslední obrazová rekapitulace, pro změnu ze světa WRC (Rally) pohledem dronů DJI!

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
  • Josef Behounek

    Aj, tak ten natrzenej sulin to je blivajz. To totiz pamatuju pred dvaceti, petadvaceti lety na streetovym besneni na BMX, kdyz se zacinalo. To takhle clovek upadne, napichne se spravne na sedlovku a je to. Cejtil jsem najednou teplo, sahnu do trenek a vyndam ruku od krve. Fujtajxl dejte me pokoj… Nastesti to na funkci nemelo vliv. Ani na funkci rostlinare :o)