HxR Components Easy Shift – Tech News

HxR-Components-EasyShiftRozčiluje vás někdy myšlenka, že řadit se dá na kole pouze když šlapete? Tedy pokud nepoužíváte převodovku Rohloff a jiná podobná řešení! Nebo vás někdy napadlo, jaké by to bylo, kdy si člověk mohl zařadit kdykoliv ho napadne? HxR to se svým systémem Easy Shift vyřešil za vás!

Je to vlastně dost prostá myšlenka. Stačí vzít pevný zadní náboj a volnoběžku, která je zde běžně přítomná, přenést na kliky. Co se pak stane? Řetěz, pastorky a převodník se budou otáčet vždy, když se bude otáčet zadní kolo a vy pak můžete řadit i když zrovna nešlapete. Je to rozhodně zajímavý nápad, který možná změní naše zažité zvyky, nebo se také nestane vůbec nic.

Osobně bych si ale tipnul, že podobné řešení osloví vybrané závodníky, kteří potřebují uspořit každou setinu a toto řešení jim v tom může pomoci. Jednoduše to budou pálit naplno až k zatáčce, pak stisknou brzdy, do toho si zařadí a na výjezdu ze zatáčky budou mít rovnou připraven ideální převod! Hmm, to zní skoro jako pohádka. Jenže tahle pohádka již existuje a lze si ji objednat za 449 EUR.

HxR-Components-EasyShift-2

HxR Easy Shift

Sada HxR Easy Shift zahrnuje kliky v délce 170 mm, do nich integrovanou volnoběžku (94 mm) a středové pouzdro. Počítáno je s variantami pro středy s šířkou domečku 68/73 mm (BSA), ale i s variantami PressFit 30 a BB92.

Podmínkou použití je dokoupit si fixní zadní náboj, který je rovněž v nabídce HxR Components. Striktně doporučen je řetěz nové generace pro řazení 1x, „jedničkové“ řazení jako takové a doporučeno je i použití horního vodítka řetězu. Zkrátka díky úspěšnému tažení systémů 1×11 se nám před očima možná rodí zcela nový standard a nový způsob řazení.

Jen tu volnoběžku na klikách bude třeba držet v dokonalé kondici, aby se vám neprověsil řetěz a nepadal z převodníku.

Lepší představu o celém tomto „zařízení“ si uděláte na následujícím videu, více informací hledejte na webu: hxr-components.com (webovky zrovna nefungují)

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • Krtek

  A nesmí se to hryznout jinak ahoj přehazko a spánembohem patko. To nebude řešení do přírody kdy 20 km pěšky může bolet.

  • Souhlas. Nápad to není rozhodně k zahození, ale bude to fungovat asi jen s dokonale seřízeným řazením. Taky mi přijde že by to chtělo trochu upravit přehazovačku aby odpovídala tomu že řetěz tahá kazeta i převodník. Co to bude dělat v bahně je také otázka. Asi budu ještě chvíli rád za klasické řazení a nadále vyhlížet funkční převodovku. Nebo si prostě domluvím kolo s Pinion převodovkou na test!

 • Bedrich Bohac

  A řetěz bude hořet po poloviční dávce kilometrů jako papírovej čert.

 • Jirka

  spousta lidí stejně řadí jak zvěř, tak to třeba s tím řetězem nebude tak horký..

 • tonik666

  A sbohem rockringu. To bude ulámných ISCG úchytů.