Specialized Enduro Rally Most – již tuto neděli!

Enduro-2014-Most-web-startLetošní Enduro Serie chystá už tuto neděli svoji další zastávku, tentokrát se pojede v Mostě. Na pravidelné účastníky Enduro Serie 2015 usilující o body do seriálové soutěže, severočeské bikové nadšence a samozřejmě všechny nové zájemce, kteří si chtějí vyzkoušet enduro, třeba úplně poprvé, čeká závod Specialized Enduro Rally Most 2015.

(tisková zpráva)
V rámci Enduro Serie je to předposlední letošní štace, o poslední body se pojede 13. září na Špičáku. Nepropásněte tak jednu z posledních šancí na účast v českém enduro závodě, zima bude dlouhá.

Závod využije tradičně ty nejlepší pasáže z maratoncům známého Extrém Bike Most, na účastníky zároveň čekají i zcela nové pasáže a úseky, které nabídnou ještě vice zábavy a posunou tento podnik blíže ideální představě o enduro závodě, jak slibuje místní pořadatel a autor tratí Tomáš Trunschka. Na startující v kategorii Race a Hobby čeká shodně 8 RZ, pro kategorii Hobby bude první RZ upravená. Celkem včetně transferů měří závod 26 kiláčků, z toho naplno pojedete na měřených erzetách 9 km.

Průběh závodu zpříjemní jistě i umístění areálu, které je přímo na koupališti Ressl. Předpověď počasí na víkend hlásí krásné, slunečné a teplé dny, ideální příležitost skočit tak z kola rovnou do vody pro to nejlepší osvěžení, které opět nabídne i občerstvovačka na Širokém vrchu. Chybět nebude ani servis kol Mavic nebo možnost vyzkoušet endurka značek Specialized, Rock Machine a Giant.

reklama
Registrace na místě
sobota od 17:00 do 20:00
neděle od 8:00 do 9:45 Start závodu je v 10:00 (dle vyjetého pořadí v seriálu)
Startovné na místě 450 Kč
Tratě budou vyznačené a trénink na nich možný od sobotní 10. hod.

Více informací na webu www.enduroserie.cz

Těšíme se na všechny účastníky a kdo zatím nesebral odvahu závod v enduro zkusit, má v Mostu ideální příležitost! Vyplatí se přijet i jako doprovod a fandit, boje o stupně vítězů vrcholí a vedoucí závodník Přéma Tejchman vede před Michalem Prokopem o pouhopouhých 20 bodíků, třetí místo patří zatím Milanovi Myšíkovi před Ondrou Zeleným a Matějem Vitkem. Mezi holkama půjde o další bodíky hlavně Andree Drengubákové, Janě Horákové, Lucii Kubínové, ale v případě startu může přidat další významné bodíky i třeba Jitka Škarnitzlová nebo Elen Římanová. Doražte!

Enduro-2014-Zadov-sponzori-II

Foto: Miloš Lubas
Enduro-2014-Most-web-04

Enduro-2014-Most-web-26

Enduro-2014-Most-web-83

Enduro-2014-Most-web-96

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • krtek

  víc vlez doprdelní článek jsem nikdy nečet, tam prostě musíte bejt všichni, ty vole jinak to nepřežijete

 • Ondra

  O tom je Enduro :). Najdi pět RZ u tebe na horách. Svezem se. Já tě pak pozvu k nám a do Mostu na ikscé nemusíme. Doba je v barvách a enduro to má rádo. Teď se prostě jezdí v lese za peníze a spoustu lidí na to přistupuje. No a:)

  • Krtek

   Enduro je super, ale ne v tomhle podání na které tady nějaký kašpar vlezle láká. Ten kdo píse tyhle články nebo příspěvky na FB enduroserie by se měl jít léčit, příspěvek typu: co děláte v pátek večer ? Já jsem se právě zaregistroval na závod v Koprivne To je opravdu na zamyšlení

  • Drak

   Co to je za nesmysl: doba je v barvách a enduro to ma rádo ?! 5 závodu ze 6 v bikeparku a ten jeden je Xc, fakt barevný jak svině na to může přistoupit jen nějaký mantlák. Ještě když te podávají jaky jsou to pecky. IQ českyho bikera se meze nekladou

   • Ondra

    Přesně tak byl sem tam a samej matlák, jen pár kousků co si s kolem rozumí. Jako na všech závodech. Enduro je o drahejch kolech a barevnejch tričkách a hovno z toho. Právě proto je to super artikl tak se do toho neserte (; páč, kdo se sem nevleze, ať se do toho neplete…

    A nebo můžeš bejt žiletka a stejně na Enduru zajedeš a nebo sjezdař a víš hovno co je ježdění bez lana. Pokud jen jezdíš normálně vlese nelez na bikeandride to je čistě produktovej server, kerej v čechách nemá konkurenci na Járu se chodím koukat jinam.

    • Hezký a zrovna jsme se v Mostě bavili s pár lidma, jak jsou diskuze na BikeAndRide.cz kulturní, bez věčných stěžovatelů a hulvátů, kteří nadávají na vše a na všechny. Enduro je prostě fenomén o kterém nás baví psát, protože jsme „svoje enduro“ jezdili vždy. Enduro závody jsou fajn, když kvůli ničemu jinému tak kvůli lidem a atmosféře. A taky se tu obvykle slušně svezeš. Jízda na pohodu lesem bez lidí je ale samozřejmě i pro mě stále číslo jedna. Kdybyste věděli, jak moc už se těším na traily okolo Prahy, na Brdy atd. Na místa, které jsem celé léto zanedbával… Teď už jen pořádné Járovo kolo (nejlépe Author Patriot AM 27,5+ 🙂 a jde se hoblovat 😀

     • Ondra

      Pravda já se omlouvám. Ventil jako obvykle. Nemůžu se dostat na kolo :). Ale je pravdou, že enduro je v poměru peněz na člověka a jeho schopností velice různorodá disciplína. To je jedna z charakteristik, která odlišuje tento sport od odstatních. Minimum frajírků a krasný kola, kdo umí, zajede i na hardtailu. Je to mladá disciplína a snad se moc neodchýlí od lidovosti. I ten Prokop si zaletí za ježděním, tak nehledejme proti, ale buďme rádi, že je prostor pro invenci jednotlivců a to je vždy podpořeno zájmem veřejnosti. Kdo dnes přijde s myšlenkou enduro závodu, nemůže se vymlouvat na nezájem a to je krásný. Dávám si facku za vulgarity. Mám si pro ni v něděli přijít osobně?

     • Fackovat se nemusíš 😉 Stačí takováto veřejná samohana 😀