TrailHead.cz – naplňme společně databázi trailů!

TrailHead.cz - novy prostor pro nase vyletyJe to již nějaký čas, co jsme vám představili první plány několika nadšených lidí, kteří se snaží vybudovat moderní portál koncentrující bikové, ale i obecně cyklistické traily nejen u nás doma. Nyní se již blíží čas spuštění zkušební verze, která ale potřebuje od nás všech jedno drobné přispění – naše traily!

Je to celkem jasné, kdo by se díval na server nabízející trasy, kdyby tam žádné trasy nebyly. Proto je třeba přiložit ruku k dílu a poslat jeden dva své tipy, ať mohou autoři sestavit základní databázi výletů, na které již bude možné stavět dál. Je to jako s domem a jeho nezbytnými základy.

Prozatím se nabízí možnost vložit data k samotnému výletu prostřednictvím jednoduchého webového formuláře, případně můžete GPX data, popis, fotky atd. poslat přímo na mail tvůrcům (traily@trailhead.cz). Oni váš trip vloží do systému, naformátují, odzkouší funkčnost a během pár dní zveřejní tzv. BETA verzi celého webu.

Brzy nato by se mělo celé rozhraní pro import stát interaktivním tak, že si vytvoříte vlastní profil a své výlety si budete moci vkládat a spravovat sami. Jen to nejde ráz na ráz…

BnR Trip - ze Stechovic do Stechovic
Výhled na vodní elektrárnu Štěchovice I a přečerpávací elektrárnu Štěchovice II

Abychom jen planě neřečnili, i my se snažíme, jakožto mediální partner celého projektu TrailHead.cz, přispět svou trochou do mlýna. Kupříkladu těsně před sepsáním tohoto článku jsem prostřednictvím formuláře odeslal svůj okruh vedoucí ze Štěchovic na Slapskou přehradu a zpět.

Možnosti vložení výletu & Tip na trip
Jak bylo zmíněno výše, možností, jak předat svá data autorům webu TrailHead.cz, či jak je nasměrovat na zajímavý výlet kdekoliv na webu, je hned několik:

1) Odešlete vlastní výlet prostřednictvím webového formuláře

2) Pošlete vlastní výlet prostřednictvím e-mailutraily@trailhead.cz
Mail by měl obsahovat zhruba stejné položky jaké jsou ve formuláři:
– název trailu
– stručný popis
– GPX data
– fotky (1-3) v přiměřené kvalitě a datové velikosti
VOLITELNĚ
– obtížnost trailu (1 nízká/5 vysoká )
– na co si dát pozor
– zajímavosti na trailu a jiné relevantní informace
– jméno a příjmení nebo nick pro uvedení autorství
Email bude použit pouze pro komunikaci s vámi. Nikde nebude uveden!

3) Našli jste zajímavý výlet kdekoliv na webu? Použijte druhý dostupný formulář a pošlete tvůrcům přímý odkaz na tento trip!

Námi aktuálně vložený okruh: Štěchovice – Slapy – Štěchovice
BnR Trip - ze Stechovic do Stechovic

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • pret

  Zpustím přímÍ TRAILHEAD.cz – opravit,dekuji

 • Kamil

  Jen škoda, že nevím, jestli trail odešel nebo ne. Celkem jsem s s tím prvním vyhrál, ale žádná zpětná kontrola, že vše proběhlo v pořádku. Mám připravené ještě 2 další, ale po přidání trailu dlooooouho svítilo, že jich je potřeba ještě 5, pořád 5, stále 5 a dnes už jen 3. Zatím nemámnáladu přidávat další, když není zpětná kontrola.

  Je tam ten můj, nebo jsem se snažil zbytečně??? Co aspoň malý mailík, když už zadáváme adresu…

  • Ahoj, máš pravdu, zpětná vazba by byla fajn, ale zkus prosím pochopit, že se na celém systému průběžně pracuje a onen formulář je jen jednodušší forma, aby se traily nemusely posílat mailem. Já osobně byl ujištěn, při následné komunikaci s hochy TrailHead.cz, že můj trip dorazil, tak zkus prosím klukům důvěřovat a jeden ještě pošli a s dalším počkej třeba až na provoz beta verze. Ať tam máme nějaký základ. Já dnes pošlu také minimálně další jeden trip.

   Každopádně díky za důvěru, snahu a aktivitu 😉

   • Kamil

    ok stepane, večer jdou dalsi 2… at to konecne rozjedeme. K.