GHOST AMR Riot – zlatá medaile z Taipei 2014

GHOST AMR RiotMinulý týden jsme se podívali na pár novinek z veletrhu v taiwanském Taipei. Následně dorazila zpráva, že letošní novinka německé značky GHOST, model AMR Riot, zde získala nejvyšší ocenění – Taipei Cycle Show d&i GOLD Award 2014.

Komise složená ze členů iF Design Asia Ltd. vybrala do finále pouhých 5 z celkových 185 soutěžících produktů. GHOST AMR Riot Lector 9 byl přitom mezi vítězi jednotlivých kategorií jediným horským kolem. Zlato mu přitom náleží především díky jeho nanejvýš povedenému designu.

„Vzhled nejezdí,“ jak by řekl klasik. I když někdy to nemusí být úplně pravda. Každopádně GHOST Riot slibuje nejen neotřelý design, ale také výtečné jízdní vlastnosti, které bychom si rádi co nejdříve prověřili v praxi na vlastní kůži. Testovačky se už pomalu připravují, naše ruce a nohy taky. Tak šup sem s ním, ať se konečně přesvědčíme sami, jak moc geniální je ta kolenová páka uvnitř rámu, kterou pomáhal navrhnout Adam Stašek.

Více o tomto kole v našem článku z loňské návštěvy továrny Ghost.

Zde je pár akčních fotek pro namlsání…
*je-li vám ten pán na fotkách povědomý, pak vězte, že se jedná o Tomáše Slavíka
GHOST AMR Riot

GHOST AMR Riot

GHOST AMR Riot

GHOST AMR Riot

AMR-RIOT-Lector9_RED2

GHOST AMR Riot

GHOST AMR Riot

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • Chiron

  Už víte, kdy se dostane k vám do testu nebo hlavně do prodeje? S tím letošním počasím na něj čekám jak na smilování 🙂 A docela jsem zvědavý, jak si povede v testech.

  • Zdravím,

   příští týden na veletrhu ForBikes budu řešit všechny tyto záležitosti, pak budeme chytřejší 😉

   • Chiron

    Díky, tak snad se tam už něco pohne. Momentálně to vypadá, že tam buď nestíhají nebo sami nevědí co se děje.

 • Kamil

  Já bych až tak neviděl problém u Schindlera, potažmo ve Waldsassenu, jako spíše v letošní "nezimě". Tak jako většina výrobců mívá Ghost kola dostupná od cca 15.-20. března aktuálního roku. S tím, že nejprodávanější modely SE, Miss a některé vybrané vychytávky jsou v některých velikostech už od října, listopadu předešlého roku. Aby se daly prodávat na Vánoce.

  Letošní "nezima" zapříčinila, že jsme jako cyklistický národ nedočkaví a máme v polovině března pocit, že je něco hrubě v nepořádku, když distribuce nemá špičková kola za 100tis. Loni v návalech bílých sraček, když ještě na Velikonoce napadlo 60cm sněhu, tak bylo v krámech prázdno. Teď už na začátku února chodili "čumilové", nic nechtěli nakoupit, chtěli se podívat na nějaká ta celopéra a bývali dost protivní, jaktože nemáme nic vystaveného, že zima už stejně nebude a obchod je plný lyží SNB a dalšího zimního sortimentu…

  Takže "vydržaj pijoněr". Začal bych řešit, až nebudou kola poslední týden v dubnu. Zatím je všechno v normálu…