Prezentace oblečení Maloja 2014

Maloja kolekce 2014Tuhle značku u nás zatím moc lidí nezná, ale to je veliká škoda. Maloja totiž vyrábí již od pohledu úžasné obleční pro sport (převážně cyklistiku) a také volný čas. Už několik let je dřevěný srub Maloja naším oblíbeným útočištěm na veletrhu Eurobike. I proto jsme s velkým potěšením přijali pozvánku na předváděcí akci kolekce 2014.

Něco málo faktů o značce Maloja. Její kořeny, sídlo a tvůrce najdete u našich západních sousedů v Bavorsku. Nebojte se, že by vás nutili na kole vozit lederhosen (tradiční německé kožené kalhoty). I když některé modely k této bavorské tradici nemají úplně daleko.

Maloja kolekce 2014

Co je ale podstatnější, lidé z Maloji mohou být možná za podivíny, nejsou ale žádní troškaři a peciválové! Každý rok totiž vyráží na výpravu do exotických krajin, aby zde načerpali inspiraci pro své oblečení. Loňská kolekce, pokud si dobře vzpomínám, byla inspirována indiánskými kmeny z Peru (nebo to byla Indie???). Letos jeli za inspirací do Maroka.

Není třeba se bát, že by byla nová kolekce ozdobena arabskými písmeny. Naopak, z tamní kultury si bere Maloja to nejzajímavější, tradiční vzory kombinuje s moderními a vysoce funkčními materiály a chybět pochopitelně nesmí ani dokonale promyšlený střih. Nás třeba hned od pohledu zaujal sjezdový komplet s nabíranými koleny a řadou promyšlených detailů. Nebo jedny nápadité kraťasy, či naopak sportovní „šortky“ vyrobené z nefalšovaného manšestru.

Ty a několik dalších kousků jsem si na místě vyzkoušel a musím říct, že seděly parádně. A ten pocit – manšestrové bikové kraťasy – to je pohodička! Snad jedinou stinnou stránkou věci je cena. Za originalitu a dokonalé zpracování je třeba zaplatit. Pokud vás ale nebaví aktuální móda neonových disco barviček, nesedí vám nic moc z aktuální nabídky na trhu, může být právě Maloja cestou, jak si udělat dobře, potěšit sebe nebo své blízké a navíc se odlišit od davu!

Maloja kolekce 2014

Pokud vás kolekce Maloji zaujme, vězte, že nové modely se k nám na trh dostanou začátkem příštího roku. Do té doby si ale můžete objednat například něco z kolekce 2013. Všechny zásadní informace (kde Maloju koupíte atd.) najdete na webu www.sportkoncept.cz, konkrétně na www.sportkoncept.cz/maloja

Nebo přímo zamiřte do prodejny kola Víšek v Praze 4 (www.kola-visek.cz), kde Maloju prodávají a kde jsme se na novou kolekci byli podívat.

A do třetice link přímo na domácí web Maloja (EN/DE) www.maloja.de

Foto: Jakub Douda (fotoJD.cz)

A ještě jedno video z cest týmu Maloja

2013 maloja Pachamama Movie from Maloja Clothing on Vimeo.

2013 maloja Pachamama Movie from Maloja Clothing on Vimeo.

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky