Sony VAIO Joy Ride Fest – svátek MTB pod Tatrami

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013Nejen řada slavných jmen z FMB (Freeride Mountain Bike World Tour) jako je Sam Pilgrim, ale také mnoho kvalitní muziky, kupříkladu v podání Gorillaz Sound System a drum’n’bass Calix & Teebee crew – to vše bude k vidění na Sony VAIO Joy Ride Fest, který se koná kousek za Slovensko-Polskými hranicemi v blízkosti Vysokých Tater.

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013V termínu 24.-26. května odstartuje tento velkolepý svátek horské cyklistiky v malém městečku Kluszkowce, které se nachází severovýchodně Vysokých Tater. Z Česka je to poněkud z ruky, pokud byste se ale v tomto termínu pohybovali v okolí Vysokých či Nízkých Tater, budete mít o zábavu postaráno.

Hora zvaná Wdżar, ležící v blízkosti místa konání je bodem, odkud je krásný výhled na Tatranské štíty a jezero Czorsztyn a rovněž základnou pro stavbu Slopestyle a DH tratí. Poslední květnový víkend se přitom toto klidné místo promění v centrum terénní cyklistiky, kde se budou sázet triky na slopestyle trati jedna za druhou a stejně tak bude možné žasnout nad uměním mistrů DH. Když k večeru rachot řetězů a skřípaní brzd na čas utichnou, slunko se nakloní k obzoru, roznesou se zdejším krajem tóny a rytmy pocházejících rovněž z rukou slavných jmen.

BIKE FESTIVAL
V průběhu celého víkendu (celých třech dní) bude možné prověřit své schopnosti a výkonnost v řadě závodů a sportovních dostavení. Připraven je například Kellys Cyklokarpaty maraton a Cross Country závod, který je součástí AZS MTB CUPu. A v neposlední řadě je možné se těšit, jak již bylo naznačeno, na Slopestyle klání v rámci FMB World Tour, které je díky svém zařazení (bronzová akce), důležitou zastávkou řady špičkových jezdců světových jmen, v čele se Samem Pilgrimem – který je momentálně vedoucím jezdcem této freeridové tour.

A co dalšího vás na Joy Ride čeká?
– Fast Diamondback Downhill
– Crazy NS Bikes Pumptrack
– New Era dual slalom
– Technical Koxx Trial
– Demanding EMTB Enduro
– Kids Bike Challenge

Bikové městečko
Celý tento festival ale není jen o závodech a soutěžení. Těšit se můžete rovně na prezentační prostor, kde bude k vidění řada novinek letošního a možná již i příštího roku, stejně tak zde bude příležitost si řadu kol osobně vyzkoušet nebo jen dokoupit chybějící vybavením, doplňky, oblečení atd. Ve výstavním prostoru najdete stánky například těchto značek: Endura, RockyMoutain, Dakine, Kali, Crank Brothers, Moundraker, NS Bikes, Maxxis, Hydrapak, G-form, Nikwax, ION Bikes, Camelbak, Kellys, Dartmoor, TSG, New Era a řady dalších.

Důležité informace a adresy
Informace & registrace: http://joyridefest.pl/en/
Facebook: https://www.facebook.com/events/154771734679611/?fref=ts

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky