AGang Patriot 27,5 – VIDEOTEST

AGang Patriot 27,5 - VIDEOTESTZima byla dlouhá a času paradoxně málo. Proto jsme náš druhý videotest vytvořili až nyní (první byl videotest IBIS Mojo HD). Tentokrát jsme si na mušku vzali jako správní patrioti prototyp českého výrobce – AGang Patriot 27.5“

Od podzimu jsme trochu poladili filmovou techniku a po prvotní zkušenosti uchopili celkovou koncepci a scénář za trochu jiný konec. Sami na výsledném díle sice vidíme spoustu míst na kterých se dá ještě zapracovat, každopádně sami máme z druhého videotestovacího kousku radost. Rovněž doufáme, že zaujme i vás.

Upřímně – sám za sebe ještě trochu bojuju s formátem – jak dlouhé má být video, kolik řečí o kole, kolik hodnocení? Nebo jen krátké představení a dominantní jízdní záběry, když si lze kompletní a vyčerpávající test AGang Patriot 27,5 nastudovat v psané formě? Za vaše názory budeme jedině rádi. Diskuze pod článkem nebo na facebooku BikeAndRide.cz je tomu plně otevřena.

A poslední poznámku. Testovaný Patriot je sice prototyp, sám už jsem ale u Járy Spěšného viděl v připravovaném katalogu podobu produkčních verzí. Naštěstí to zde nebude jako s auty, kdy má koncept k podobě finálního produktu hodně daleko. Víc už ale prozrazovat nebudu.

*HD verzi videa si přehrajete přímo na stránce Vimeo. Musím konečně pořídit účet Vimeo Plus, abychom mohli naše videa vkládat v HD rozlišení přímo na web…

Agang Patriot – videotest from BikeAndRide.cz on Vimeo.

AGang Patriot 27,5 - VIDEOTEST

AGang Patriot 27,5 - VIDEOTEST

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • František

  Videotest je super, řečí bylo tak akorát. Podle mě přesně tolik, že to člověka buď zaujme a pořeší si vlastní testride a nebo nezaujme a půjde o dům dál. Mě konkrétně to kolo zaujalo, takže asi bude testride 🙂

 • Qetak

  zdar, povedený videjko, jestli pro něj mám nějaký přesný slovo, tak Přesvědčivý 🙂 Možná bych osobně uvítal víc infa o technických věcech, ale to je dost subjektivní. Dělejte to takhle dál, pánové, tohle nám tu chybělo! Btw. Jarda Spěšný mi už na Náplavce říkal, že snad do konce sezóny bude k zapůjčení na Smrku, tak snad tam těch kusů budou mít dost 🙂
  Víte někdo, co ten stroj váží?

  • Štěpán Hájíček

   13,4 Kg bez pedálů. Na to, co to kolo umí a že je na něm minimum karbonu 😉

 • Zdar Štěpáne, technické info se dá vyčíst kdekoliv, ale pocity, pocity, pocity… Ty se nikde nevyčteš. Takže více subjektivních informací a expresivní slovník. To bych rád. Jen tak na okraj, kde se to točilo?

 • onebadboy

  páči sa mi ten neformálny štýl videotestu, ja osobne by som uvítal viac záberov na prácu tlmiča, vidly a prehadzovcača v teréne… Inak good job!

 • Lister

  Líbí se mi video, líbí se mi kolo a líbí se mi práce, kterou tady na webu děláte – aspoň něco v češtině o kolech, co se dá opravdu číst.
  Možná bych přidal trochu více subjektivního hodnocení, jak se kolo chová, ale to by mě hodně pálilo v případě, že bych to bral jako samostatný a plnohodnotný videotest – jako doplněk psané verze asi bez větších připomínek.

  Jsem dost zvědavý, jakou nastaví cenovou hladinu a jestli ten rám i ve finální podobě zůstane takhle krásně v rawu.

 • Vacan

  Měl jsem možnost na něm pár dní jezdit – byl jsem nadšen! A to mám S-works Enduro…27,5 má smysl, ačkoli jsem si původně myslel, že to je blbost.

 • nara

  přirozený kolo.. hezky pruží… jedu jedu!!! ..pár zajímavostí .. dál už se to nedalo 😀 ale originální. máte jednoho bludišťáka!

 • maximus

  Je to krásnej stroj. Taky bych rád zkusil 27,5. 9er mě vůbec neláká, ale tohle jo. Bude to znít asi jako rouhání, ale mít to 150/150mm a v karbonu, tak má asi SC problém. Rád bych to taky viděl postavený třeba jen na XT řadě s dvojplackou. Upřímně, kolik lidí si dovolí koupit XX1, i když bych ho sám moc chtěl. Komplet vyjde na šílený peníze. Jinak mi nevadí tohle subjektivní hodnocení, ale myslím, že to minulé u Ibisu tuším, bylo lepší jak v záběrech z kamery, tak i komentářem.

  • Štěpán Hájíček

   Zajímavé, komentář u Ibisu se mě samotnému moc nelíbil, ale kdo rád poslouchá svůj hlas z repráku… XX1 je jen na prototypu, produkční verze budou s dvouplackou a… víc neřeknu!

 • Míraa

  Už se těším na produkční verzi. Pokud nepředstaví RB něco pořádného (tím myslím to jejich slibované nové enduro) tak by tohle byl veliký adept ke koupi, resp. v souboji Giant Reign 2014 (doufám že už se zadní pevnou) vs. slibované EN od RB a Agang Patriot. Bylo by příjemné, zase po tolika letech sednout na Ganga 🙂 Sice byla 24:00 o něčem docela jiném, ale sloužila dobře. Pokud se to vleze s cenou mezi 50 – 60 a nebude tam moc kompromisů… udělám si radost k 30kám 🙂

  Jinak k videu. Dobrá práce. Možná příště trochu víc ty subjektivní pocity, zejména co se pružení/tlumení týká. To hecování "poť poť poť" bych ani nemusel, ale zase jsem se zasmál 🙂