Rychleby – Diary of Superflow trail (video)

Rychlebske stezky - Diary of Superflow trailNa rychlebských stezkách se letos hodně snažili, aby nám na příští rok naservírovali něco extra – Superflow trail! Na stavbu této terénní lahůdky si do Rychleb pozvali odborníka s bagrem (Shaun Bevan).

THE DIARY OF RYCHLEBY SUPERFLOW TRAIL from Slavik Petr on Vimeo.

Zaujalo vás video? Přečtěte si, co stálo za jeho vznikem – Jak jsme točili Rychlebský Superflow trail (Trail-Busters.cz)

Foto: Trail-Busters.com
Rychlebske stezky - Diary of Superflow trail

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • Sid

  Ajeje .. par hlupanu uz nevi coby a tak vyrazi s bagrem do lesa. Ochrana prirody musi ustoupit stupidite a komerci. Hlavne ze si vyrobite zatacku odnikud nikam .. Jdete s timhle pojetim terenni cyklistiky laskave do riti!

  • Jiri

   vem si život tragéde 🙂 ..nebo si dej alespoň prášeček na uklidnění 🙂 ..to co jsi napsal je žalostný blábol.

  • Mates

   Side meleš úplné bláboly. Takoví jako ty, dělají ekologům jméno "zelených vyděračů".

  • Haferka

   Nejhorší na tom všem je,že když se potká EKOTERORISTA z králíkárny viz. Ty a na druhé straně ANTIEKOLOGICKY lobista,taktéž z králíkárny,nebo satelitu,tak nejhorší na tom vyjdeme my normální lidi.Zamysli se,pokud to chceš hnát do extrému,tak se odstěhuj na samotu a tam žij v souladu,ale to bys vydržel tak týden!!
   Hypocrisy

 • Karel Neugebauer

  2Sid: ochrana přírody je přece někde jinde než v tom nepustit pidibagřík do lesa aby udělal stezku. Ochrana začíná u omezení komerční těžby dřeva, v omezení sajrajtů které obecně vypouštíme do přírody, v ekologičtějším chování jednotlivců atd.. Stezky pro cyklisty (ač někdy dělané těžší technikou), přírodě neublíží a jen ekoterorista bude mlít nesmysly.

 • Michaela

  Upřímně řečeno, jsem studovaný ekolog a nemyslím si, že úprava terénu v tomto rozsahu bude mít nějaký vliv na stávající faunu a floru, navíc je-li to tvořeno za podpory Lesů České republiky. Navíc pokud je bagr v dobrém technickém stavu nehrozí žádný potenciální možný negativní vliv úniku provozních kapalin a exhalace jsou také zcela minimální. Jedinou otázku, kterou by si někdo mohl položit v této souvislosti je fakt, zda okolí nebudou znečišťovat případní návštěvníci. Ale pokud jste někdy sám jel na kole z kopce dolů, pochybuji, že jste během toho měl ještě čas kolem sebe rozhazovat nedopalky či odpadky. Dokonce snížíte i případný sešlap půdy (neboť pneu kola má jednoduše menší plochu a zatěžuje půdu po kratší dobu). Hluk při samotné cyklistice je také minimální, nebudou-li lidé po sobě nesmyslně křičet, jako tomu často bývá i při obyčejném houbaření, které podle vás asi přírodu nezatěžuje. Nevznikají žádné exhalace, vibrace, nevypouštíte žádné nebezpečné látky do prostředí-nic.

 • Radek

  Myslím si taky, že to neni přírodní katastrofa….a k zatáčce od nikud nikam…já ten trail jel a je to úžasné….pro pravého bikera co má rád požitek z jízdy a nejde jen o turistiku neznám nic lepšího…

 • To je zajímavé a já myslel, že jsou lidi vysazený jen na Tomáše Kvasničku!!! Ale evidentně kdokoliv v ČR kdo kopne do země ve snaze vybudovat něco pro bikery (tedy v případě, že to dělá legálně), je "zlý člověk".

  Copak je tak těžké pochopit, že to ti lidé dělají pro nás? Samozřejmě si chtějí vydělat, ale kdo ne. Navíc jejich produktem je naše zábava. A přitom za to od nás nic nechtějí…

 • Sid

  Mate pravdu, ze jeden takovy trailik asi zadne velke skody nenadela a navic privede lidi do prirody, coz je urcite pozitivni. Ale vezmete to za podstatu: Kdyby to takhle udelal kazdy, tak nam za chvili zadna nedotcena priroda nezustane. Po cyklistech prijdou motokrosari, ctyrkolky, terenni auta a ja nevim co jeste.

  To mate jako se sjezdovym lyzovanim – jen kvuli tomu, ze se banda pitomcu potrebuje vozit na prkynkach z kopce, mame hory plne zbytecnych vyseku, lanovek, vleku, snehovych del dalsich kravin, ktere tam vubec nepatri.

  Z teto komerce na ukor ochrany prirody mi je zle.

 • Karel Neugebauer

  2Sid: no ono se asi těžko smiřuje s tím, že příroda je tu pro všechny a ne jen pro extrémně malou skupinu co by ji chtěla úplně divokou (tam by si právně ani nesměl vlézt a k čemu je potom taková příroda). Ale myslím si, že určitě přece není problém stanovit kde se to povolí, a kde to bude divoké. Vleky určitě nejsou problém, je jich extrémně málo vs pokácená plocha lesů kvůli těžbě dřeva. Trochu dost si zas přestřelil. Totéž motorkáři. Nepamatuju že bych v lese viděl motorkáře nebo stopy po nich (sám enduro mám tak to vnímám), ale vysekaných mítin a obrovské krátery po lakatoších vidím naprosto běžně. Lesy jsou zdevastované těžbou, ne motorkama, ne cyklistama, ne trempíkama.

 • MartinSVK

  Čítať tieto príspevky je zaujímavé… Nie je to tak dávno, kedy sa v našich lesoch ťažilo oveľa viac ako dnes. Stačí si pozrieť staré fotky, prípadne obrazy z minulých čias. Mne tiež ťažba vadí a hlavne keď pilčíci nechajú po sebe v lese spúšť takú, že musím vziať bike na plecia, lebo ani mojich 160/160 sa cez tie polená a konáre nedostane a mám problém aj peši. A keď je niekde vybudovaný kvalitný trail, ktorý nenarúša zvažnica, bordel, výseky, tak to má byť zlé???!!! MTB je mladý šport a určite potrebuje aj niektoré špecifické trate. Nikto predsa nevraví že na každom kopci vyrastie teraz sieť trailov, ale určite je vhodné stavať ich tam, kde sú na to podmienky. Je to presne ako s tým lyžovaním. Nie všade je možné postaviť vlek a zjazdovku. A nie každý má zjazdovky rád – takisto sú tu skialpinisti, ktorí si to šlapú relatívne kade sa im chce. Kto bráni cyklistom jazdiť kde chcú? Zase len nejaké "orgány"
  Neriešte jeden bager alebo partiu chlapov s lopatami v lese. Vyskúšajte si jazdu po traily, po zvážnici, kde len chcete. A kde sa Vám páči, tam jazdite 😉

 • Pocestny

  Rád bych vám všem, kteří jste se na tom podíleli, poděkoval – The Super Flow je nejlepší trail, který jsem v životě jel. Ale nejenom za ten, ale za všechny stezky! Je to nádhera, zážitek, bikové nebe… Divím se, že již dříve nebylo možné budovat podobné lokality v Jeseníkách, Beskydech, Vysočině či jinde. Proč? Vždyť to přináší místním lidem práci, peníze a nový život do chudého regionu. Pár stezek přírodu nijak významně nepoškozuje, stezky zabírají řádově desetiny procent lesní plochy. (A nikde nejsou žádné odpadky, ani nekácí kvůli toho stromy…) Naopak to pomůže snížit počet bikerů na hlavních hřebenech, v rezervacích, kam se nesmí!
  PS: Mluvil jsem o tom i s místním myslivcem. Říkal, že konflikty nejsou, ačkoliv ho to trochu štve, když mu lítají bikeři po lese i v 21:00… ale honitbu má jinde. Uzavřel to s tím, že na druhou stranu to nějaké výhody má…

  • Štěpán Hájíček

   Souhlas – SuperFlow i další traily jsou super! A neboj, já myslím, že časem přibudou i další lokality. Jednoduše bylo potřeba, aby někdo prošlapal cestičku – za to díky Singltreku a Rychlebům. Ono si ostatně mnoho lidí v oboru pomalu uvědomuje, že stavět do nekonečna bikeparky nemá smysl. Kolik lidí do nich jezdí? A kolik je lidí o víkendu na Singlu a v Rychlebech, přetože jsou obě lokality "na konci světa".

   Jen tak dál! Držíme palce všem podobným projektům, hlavně ať se úřednický šiml nestaví příliš na zadní 😉