Crankbrothers Kronolog – Novinka

Crankbrothers KronologPět let poté, co značka Crankbrothers uvedla na trh svou teleskopickou sedlovku Joplin, která v zásadě nastartovala širší zájem o tento zajímavý a pro technický biking vysoce praktický doplněk, přichází jeho nástupce – sedlovka Kronolog.

Kronolog by měl být k dispozici pouze v jedné variantě, a to s dálkovým ovládáním z řídítek (to bude k dispozici ve čtyřech barvách). Obdobně, jako předchůdce, kombinuje mechanické ovládání (lanko) a vzduchovou pružinu. Vnitřní konstrukce se ale zásadně změnila, proto by se její chod a funkce měl v mnoha směrech blížit hydraulickým systémům (lehkost ovládání, plynulá regulace rychlosti roztažení atd.). Celková konstrukce by přitom měla být jednodušší a tedy i spolehlivější.

Přibylo rovněž několik prvků, které by měly zlepšit uživatelskou přívětivost a podpořit praktičnost. V první řadě jde o systém two-way locking, který drží sedlovku po stlačení pevně v dané pozici ve směru nahoru i dolů. Sedlovka se již nebude volně vysouvat! Tím je odstraněn jeden z výrazných neduhů původní varianty Joplin. Další malou revolucí je ukotvení ovládacího lanka, tentokrát nikoliv do hlavy, ale do těla sedlovky. Bovden tak již nebude cestovat nahoru a dolů společně se sedlem, ale zůstane v jedné pozici, což zásadně usnadní jeho vedení po rámu.
Crankbrothers Kronolog

Zdvih nové sedlovky činí mírně nadstandardních 125 mm, přičemž pomocí přidání vnitřních vymezovacích kroužků bude možné její rozsah, v případě potřeby, snížit o 20 mm. Podle dostupných informací by nová sedlovka měla vážit 493 gramů (v průměru 30,9 mm, včetně dálkového ovládání) a na trh by se měla dostat letos na jaře (2012). Prodejní cena se odhaduje na úrovni 300 Eur (cca 7700 Kč).

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky